Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Karadeniz’in Az Bilinenleri: Ordu Ohtamış Şelalesi

Karadeniz’in Az Bilinenleri: Ordu Ohtamış Şelalesi

Karadeniz’in Az Bilinenleri: Ordu Ohtamış Şelalesi

Yazın sıcak havalardan bunalanlar için Karadeniz’in görkemli doğasını yansıtan bir yer tavsiye etmek istiyorum. Yeşil Ordu’nun bu cennet köşesi gerçekten görülmeye değer. Evet yemyeşil yaprakların arasında Ohtamış Şelalesi sizi bekliyor. Yaylaları, fındık bahçeleri ve eşsiz coğrafyası ile Ordu’nun bu henüz bozulmamış, insan eli değmemiş şelalesi keşif tutkunlarına keyifli anlar yaşatıyor.

Karadeniz’in incisi Ordu’ya 38 km, Ulubey ilçesine 20 km uzaklıkta bulunan Ohtamış Köyü’nde yer alan Ohtamış Şelalesi 30 metre yükseklikten 90 derecelik bir eğimle dökülüyor. Karadeniz’in en büyük şelalesi olan Ohtamış Şelalesi Ulubey ilçesinin gözdesi konumunda. Ordu’da bulunan yaklaşık 50 şelalenin en popüler olanı konumunda olan Ohtamış’a asfalt bir yoldan ulaşmak mümkün. Şelalenin dibindeki gölde yüzme imkanı da bulunuyor.

Ohtamış Şelalesine 30-40 metre mesafede çay, kahve içilecek mekanlar mevcut ancak pek tesis bulunmuyor. Bakir olması doğa tutkunları için en büyük avantaj. Yerel halkı bu bakir görüntünün pek bozulmasını istemiyor. Çevresinde trekking yapılacak uygun arazi de mevcut. Ancak yürüyüş yapacaklar dikkatli olmalı! Dar patikalar, eğilimli ve taşlı yollarda yürümek zor olabilir. Yakın noktalarda piknik yapmak mümkün.

Ohtamış Şelalesi’nin etrafı fındık bahçeleri ile dolu olduğu için yazın fındık toplama zamanı yoğunluk nedeniyle gidecekleri uyarmakta fayda var. Kamp ve yürüyüşçüler için gerçekten zor bir dönem. Ancak yaz ayları bu serin suların keyfini çıkarmak isteyenler de hiç az değil. Takribi deniz seviyesinden 500 metre üzerinde yükseklikte bulunan şelale Melet Irmağı’na sularını akıtıyor.

Yorumlar
Yorum Yap
Tatil Rezervasyonu
Otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat sistemi!
En Ucuz Tatil Fırsatları
Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen seyahat sistemi olmaktan gurur duyuyoruz.
Tur Seçenekleri
Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra Antalya otelleri, kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.